Weetr

CZ /  EN
 
 
 ZÁŘÍ 2011
 
 
Kamil Lhoták: Z Paříže / 1948 Kamil Lhoták: Z Paříže / 1948
olej na plátně | 95x110cm | cena: 3 120 000 Kč 
 
Konečná cena o víc jak sto tisíc překonala předaukční odhad, rekord se nicméně očekával. Stačilo by na něj, i kdyby se obraz prodal jen za vyvolávací cenu. 
 
Obraz Z Paříže je po všech směrech sběratelsky mimořádně zajímavým dílem - jak skvělým malířským provedením a atraktivním námětem, tak i velkým formátem a časnou datací. Největším překvapením není dosažená cena, ale samotný objev tohoto obrazu, který nebyl dosud nikdy vystaven, ani publikován. "Přestože dílo Kamila Lhotáka je poměrně dobře zpracováno, může se stále objevit obraz obdobné kvality, který výrazně přesahuje jeho dosavadní dílo. 
 
Konečná cena o víc jak sto tisíc překonala předaukční odhad, rekord se nicméně očekával.
 
Pokračovat v článku
 

Editionál
JE TO DNES LEPŠÍ?
Autor: Jan Skácel 

Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat nulla facilisis at vero eros et accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore te feugait nulla facilisi.   Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat nulla facilisis at vero eros et accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore te feugait nulla facilisi. Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit. Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer elit adipisting terror memento mori. Tempus curat omnia at diego sparta.

Art+Antiques

06/2011
Nové vydání
Art+ Antiques
Zjistit více

 
 
 
Index trhu
Květen 2011
557,32

Index ART+ zakončil první pololetí na hodnotě 555 bodů. Oproti údajům publikovaným ke konci prvního čtvrtletí to představuje nárůst o víc jak 10 procent. Srovnání výsledků z března a z června však zkresluje, že do výpočtu indexu byla nově přibrána galerie Arcimboldo, a to zpětně od loňského prosince.

 
 
 
JAK POZNAT WARHOLA 
autor: Miroslav Pokorný 
 
 
Warholovu pozůstalost spravuje The Andy Warhol Foundation for Visual Arts, založená v roce 1987. Nadace spravuje Warholovo muzeum v Pittsburghu a spolupracuje na umělcově několikasvazkovém soupisu děl, kromě toho ale také obchoduje s díly, která má ve vlastnictví, a uděluje i související licence. Součástí nadace je i tzv. autentifikační komise, jež byla založena v roce 1995 a která si nárokuje rozhodující slovo při posuzování Warholova autorství.

Pokračovat v článku
 
 
 
 
 
Předplaťte si si ART+
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna.

Zjistit více
 
 
 
 
 
Loading...
 
CLOSE MESSAGE